V košarici ni izdelkov.

V košarici ni izdelkov.

Slamo narežemo na kose dolžine od 2 do 3cm in jo čez noč namočimo v vodo (obtežimo jo tako, da je ves čas pod vodo). Po namakanju jo popolnoma odcedimo in parimo 1½ do 2 uri ali pa jo za eno uro potopimo v vodo segreto na 60°C ali več.

Vmešavanje micelija v slamo

Vsebino vreč potlačimo tako, da vreče nekajkrat rahlo stresemo ali sunemo ob tla. Vsebine ne tlačimo z rokami, ker mora ostati zračna. Vreče tesno zavežemo ter drobno naluknjamo po celotni površini, za kar so primerni srednje debeli žeblji, svinčnik ali izvijač. Odrežemo vogale na dnu vreč, da lahko odvečna voda izteče iz njih. S tem preprečimo nabiranje vode na dnu vreče in posledično gnitje vsebine.

V vrečo naredimo luknjice za prezračevanje in obrod gob

Vreče pustimo na toplemu (20 do 24°C) prostoru 1 mesec, nato pa jih prestavimo v hladnejši prostor (pod 20°C) z visoko zračno vlago in rahlo osvetlitvijo ter po potrebi povečamo luknje v plastični vreči. V takih pogojih iz substrata pričnejo poganjati gobe. Med rastjo gob je priporočljivo vsakodnevno škropljenje z vodo po prostoru. Gobe naj ne bodo namočene, ker lahko zaradi tega pričnejo gniti. Iz vreč lahko pričakujemo do tri obrode gob. Vreč ne snemamo s preraščenega substrata, ker gobe poženejo skozi luknje v njih.

Gobe poganjajo iz substrata nacepljenega z micelijem na žitu

Ko gobe prenehajo poganjati iz slame, lahko le-to nanesemo na sveža debla za nadaljnje gojenje. Za ta namen je primerna le slama, ki med gojenjem gob ni splesnela ali se posušila.

Kontakt
Kontakt
Podjetje

Mycomedica d.o.o., Podkoren 72, 4280 Kranjska Gora

Informacije

Telefon : (+386) 30 666 969
orders@goba.eu

Sledite nam